Strona główna » Dieta ketogeniczna
Wróć do wszystkich diet

Dieta

ketogeniczna

cena od 120.00 zł/dzień

Zamów dietę Zobacz menu
Zamów dietę Zobacz menu

*Możliwość wykluczeń do max dwóch produktów

Dedykowana osobom, które chcą szybko i efektownie schudnąć bez uczucia głodu. Dieta Keto polega na spożywaniu tłuszczy i białka przy maksymalnym wykluczeniu węglowodanów, w tym także większości owoców i, niektórych warzyw. Jadłospis bogaty jest w mięso, ryby, jajka, nabiał, pestki, tłuszcze roślinne i zwierzęce. Jak zawsze przygotowany na produktach ekologicznych najwyższej jakości. Menu skomponowane przez naszych dietetyków dzięki dużej zawartości tłuszczy daje uczucie sytości. Kilogramy spadają bez uczucia głodu! Dieta Keto składa się z 3 posiłków głównych i jednej przekąski, lub koktajlu

Sprawdź cenę:

  Dieta dostępna od kaloryczności 1250kcal
  Zamówienie na 1 dzień testowy diety 77,00 zł/dzień
  Zamówienie na 1-9 dni 88,00 zł/dzień
  Zamówienie na 10-19 dni 83,60 zł/dzień
  Zamówienie od 20 dni 79,20 zł/dzień
  Zamówienie na 1 dzień testowy diety 82,00 zł/dzień
  Zamówienie na 1-9 dni 93,00 zł/dzień
  Zamówienie na 10-19 dni 88,35 zł/dzień
  Zamówienie od 20 dni 83,70 zł/dzień
  Zamówienie na 1 dzień testowy diety 86,00 zł/dzień
  Zamówienie na 1-9 dni 97,00 zł/dzień
  Zamówienie na 10-19 dni 92,15 zł/dzień
  Zamówienie od 20 dni 87,30 zł/dzień
  Zamówienie na 1 dzień testowy diety 90,00 zł/dzień
  Zamówienie na 1-9 dni 101,00 zł/dzień
  Zamówienie na 10-19 dni 95,95 zł/dzień
  Zamówienie od 20 dni 90,90 zł/dzień
  Zamówienie na 1 dzień testowy diety 96,00 zł/dzień
  Zamówienie na 1-9 dni 107,00 zł/dzień
  Zamówienie na 10-19 dni 101,65 zł/dzień
  Zamówienie od 20 dni 96,30 zł/dzień
  Zamówienie na 1 dzień testowy diety 103,00 zł/dzień
  Zamówienie na 1-9 dni 114,00 zł/dzień
  Zamówienie na 10-19 dni 108,30 zł/dzień
  Zamówienie od 20 dni 102,60 zł/dzień

  Zobacz nasze diety

  Jeśli nie wiesz, która dieta jest dla Ciebie odpowiednia skontaktuj się z nami!

  Na przestrzeni lat ludzie stosują wszelkiego rodzaju diety. Jedni stosują je, wyłącznie w celach poprawiających sylwetkę inni natomiast stosują diety zdrowotne. Przy niektórych schorzeniach, są wręcz niezastąpione. Co to jest dieta keto? Dieta ketogeniczna zwana potocznie dietą keto to terapia dietetyczna oparta głównie na spożywaniu tłuszczów, odpowiedniej suplementacji białka i niskim spożyciu lub całkowitym wyeliminowaniu węglowodanów w posiłkach. Ketogeniczna dieta jest radykalną zmianą wpływającą na procesy metaboliczne w ciele. Wprowadzając organizm w stan ketozy. 

  rozwiń więcej >

  Dieta keto dla kogo?

  Dieta ketogeniczna została stworzona z myślą, o leczniczym zastosowaniu. Dieta ketogeniczna jest stosowana jako terapia dietetyczna dla osób z padaczką, zwłaszcza u dzieci. Wprowadzając organizm w stan ketozy, dieta ta może zmniejszyć częstotliwość i nasilenie napadów padaczkowych. Dieta keto może pomóc w kontrolowaniu poziomu cukru we krwi. Poprzez ograniczenie spożycia węglowodanów, dieta keto zmniejsza gwałtowne wzrosty poziomu glukozy we krwi, co jest korzystne dla osób z cukrzycą typu 2. Dieta keto jest popularna wśród osób, które chcą schudnąć. Dzięki spożywaniu niskiej ilości węglowodanów organizm przechodzi w stan ketozy, w którym spala zgromadzone tłuszcze jako główne źródło energii. To może prowadzić do utraty wagi. Niektórzy sportowcy wykorzystują dietę keto jako sposób na poprawę wydolności i redukcję tkanki tłuszczowej. Głównym celem jest tu adaptacja organizmu do spalania tłuszczów jako głównego paliwa podczas aktywności fizycznej. 

  Dieta keto — zmień swój metabolizm i osiągnij cele

  Osiągnięcie celów zdrowotnych i redukcja masy ciała stanowi dla wielu nie lada wyzwanie. Stosując zasady diety ketogenicznej, możesz zmienić stan metaboliczny swojego ciała. Wszystko zależy jaki cel sobie obierzesz, między innymi dieta ketogenna wspomaga spalanie tłuszczów. Ograniczając spożycie węglowodanów i zwiększając spożycie tłuszczów, organizm zaczyna wykorzystywać zgromadzone tłuszcze jako główne źródło energii. To może prowadzić do spalania tkanki tłuszczowej i utraty wagi. Dieta ketogeniczna ma korzystny wpływ na funkcje mózgu. Ketony, które są produkowane podczas ketozy, są źródłem energii dla mózgu. Niektóre badania sugerują, że dieta keto może poprawić koncentrację, skupienie uwagi i ogólną funkcję poznawczą. Stosowanie diety ketogenicznej pomaga w stabilizacji poziomu cukru we krwi. Jadłospis diety keto jest bogaty w tłuszcze i białko, które są bardziej sycące niż węglowodany. Spożywanie posiłków z wysoką zawartością tłuszczów pomoże w utrzymaniu uczucia sytości na dłużej, co jest być przydatne w kontrolowaniu apetytu i unikaniu przekąsek między posiłkami.

  Dieta ketogeniczna – zdrowe tłuszcze i kontrola węglowodanów

  Na czym polega dieta ketogeniczna? Jest to przede wszystkim zwiększenie wysokotłuszczowych produktów przy maksymalnym wykluczeniu węglowodanów. Cały proces trwania diety ketonowej oparty jest na zdrowych tłuszczach będących głównym źródłem energii dla organizmu. Wśród popularnych zdrowych produktów keto znajdują się między innymi awokado, masło orzechowe, czy oliwa z oliwek. Kolejnym równie ważnym  elementem jest kontrola węglowodanów. Kluczowym ogniwem diety keto jest ograniczenie ich spożycia, zwłaszcza tych o wysokim indeksie glikemicznym. Węglowodany złożone, takie jak pełnoziarniste produkty zbożowe, warzywa liściaste, niektóre owoce np.:  jagody, maliny są preferowane, podczas gdy węglowodany prostych cukrów i przetworzone produkty spożywcze należy ograniczyć lub wyeliminować.  Dieta ketogeniczna dąży do wprowadzenia organizmu w stan ketozy, w którym organizm spala tłuszcze jako główne źródło energii. W celu osiągnięcia tego stanu ilość spożywanych węglowodanów jest zredukowana do minimum, zazwyczaj poniżej 50 g dziennie i zwiększa się spożycie tłuszczów.

  Dieta ketogeniczna – redukcja węglowodanów dla lepszych efektów

  Dieta ketogeniczna jest również nazywana dietą niskowęglowodanową. Jest to plan żywieniowy ograniczający spożycie węglowodanów do absolutnego minimum. Ma to na celu poprawę zdrowia i samopoczucia. Ograniczenie spożycia węglowodanów do bardzo niskiego poziomu zwykle poniżej 50 g dziennie prowadzi do wprowadzenia organizmu w stan ketozy. W tym stanie organizm przestawia się na spalanie tłuszczów jako głównego źródła energii zamiast glukozy z węglowodanów. To może przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej i pomóc w redukcji wagi. Redukcja węglowodanów w diecie keto może mieć korzystny wpływ na różne parametry zdrowotne. Może prowadzić do zmniejszenia poziomu trójglicerydów, zwiększenia poziomu „dobrego” cholesterolu (HDL), poprawy wrażliwości na insulinę i zmniejszenia stężenia cukru we krwi. Węglowodany są szybkim źródłem energii, ale również powodują gwałtowne wahania poziomu cukru we krwi. Poprzez ograniczenie spożycia węglowodanów w diecie keto, można doświadczyć bardziej stabilnego poziomu energii przez cały dzień, unikając nagłych spadków energii po posiłkach.

  Dieta ketogeniczna – skuteczny sposób na odchudzanie i poprawę zdrowia

  Na czym polega dieta keto? Czy dieta keto oznacza głodówkę? Jakie są założenia diety ketogennej? W internecie znajdziesz wiele pytań pozostających bez odpowiedzi. Czy dieta może jednocześnie poprawić stan zdrowia i być odchudzająca? Otóż takie pytanie powinieneś zadać sobie na samym początku. Dieta ketogeniczna udowadnia, że wszystko jest możliwe. Dieta niskowęglowodanowa jest uważana za skuteczny sposób na odchudzanie i poprawę zdrowia z kilku powodów:

  Spalanie tkanki tłuszczowej – ograniczenie spożycia węglowodanów w diecie keto sprawia, że organizm przechodzi w stan ketozy, w którym spala zgromadzone tłuszcze jako główne źródło energii. To może prowadzić do efektywnej utraty tkanki tłuszczowej, co jest korzystne dla osób dążących do zmniejszenia wagi.

  Kontrola apetytu – dieta ketogeniczna, bogata w tłuszcze i umiarkowaną ilość białka, może wpływać na uczucie sytości i kontrolę apetytu. Spożywanie większej ilości tłuszczów może zapewnić dłuższe uczucie sytości, co może pomóc w ograniczeniu spożycia kalorii i uniknięciu przekąsek między posiłkami.

  Dieta keto – zasady, korzyści i efektywność

  Dieta ketogeniczna jest efektywna dla wielu osób, zwłaszcza jeśli chodzi o utratę wagi. Przejście na dietę keto prowadzi do szybkiej utraty wagi początkowo, spowodowanej utratą wody związanej z glikogenem w mięśniach. Długoterminowa skuteczność diety keto zależy od indywidualnych czynników, takich jak przestrzeganie diety, styl życia, aktywność fizyczna i stan zdrowia. Cykliczna dieta ketogeniczna zapewnia wiele korzyści dla zdrowia organizmu. Poprawia koncentrację i funkcje mózgu. Wykazano również, że dieta keto ma pozytywne efekty w leczeniu Alzheimera i Parkinsona zwanych chorobami degeneracyjnymi. Długotrwałe stosowanie diety keto powinno się odbyć pod kontrolą lekarza i dietetyka, tak aby zmniejszyć ryzyko zaburzeń spowodowanych zmianą sposobu odżywiania. Zwrócić uwagę na zrównoważenie diety i dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Monitorowanie stanu zdrowia, regularne badania i wsparcie specjalisty od żywienia mogą być korzystne dla efektywnego i bezpiecznego stosowania diety ketogenicznej.

  Dieta ketogeniczna: Co jeść i czego unikać

  Każda dieta ma swoje niezbędne produkty do jedzenia oraz te, których należy unikać. Nie inaczej jest podczas stosowania keto. Bezwzględną zasadą numer jeden jest maksymalne ograniczenie węglowodanów i zamianę ich na zdrowe tłuszcze. Chociaż dieta ketogeniczna nie należy do najlżejszych, warto zaryzykować i sprawdzić efekty. Co jeść na diecie ketogenicznej? Przede wszystkim zdrowe tłuszcze roślinne np.: olej kokosowy, tłuszcze zwierzęce np.: masło, oraz orzechy i nasiona w tym migdały i siemię lniane. Wybieraj warzywa i owoce niskowęglowodanowe np.: kalafior i maliny. Spożywaj pełnotłusty nabiał między innymi ser, masło czy śmietanę. Dieta ketogeniczna produkty zakazane to między innymi produkty bogate w węglowodany. Unikaj żywności takiej jak chleb, makarony, ryż, ziemniaki, słodycze, napoje słodzone, słodkie przekąski. Unikaj napojów słodzonych, soków owocowych i innych napojów zawierających duże ilości cukru. Ogranicz spożycie przetworzonej żywności, takiej jak fast foody, przekąski pakowane, gotowe dania, które często zawierają dodatkowe cukry i sztuczne składniki. Unikaj produktów zbożowych, takich jak pszenna mąka, płatki owsiane, ryż, makarony, które są bogate w węglowodany.

  Catering ketogeniczny – wygodne rozwiązanie dla osób na diecie keto

  Dieta ketogeniczna pudełkowa to wygodne rozwiązanie dla osób, które nie są w stanie wygospodarować czasu na rodzinne zakupy i gotowanie. Catering keto dostarczany jest pod drzwi każdego dnia. Jadłospis bogaty jest w mięso, ryby, jajka, nabiał, pestki, tłuszcze roślinne i zwierzęce. Jak zawsze przygotowany na produktach ekologicznych najwyższej jakości. Menu skomponowane przez naszych dietetyków dzięki dużej zawartości tłuszczy daje uczucie sytości. Kilogramy spadają bez uczucia głodu. Dieta Keto składa się z 3 posiłków głównych i jednej przekąski, lub koktajlu.

  Dieta pudełkowa ketogeniczna – zdrowe posiłki na każdy dzień

  Keto dieta pudełkowa to zróżnicowane, a zarazem zdrowe posiłki na każdy dzień. Dieta pudełkowa to metoda żywieniowa, w której posiłki są wcześniej przygotowane i zapakowane w porcje. Jej założenia obejmują zbilansowane posiłki, kontrolę porcji, praktyczność i wygodę, różnorodność żywności oraz dostosowanie do celów żywieniowych. Dieta pudełkowa pomaga w utrzymaniu zrównoważonej diety, dostarczając wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Jest to wygodna opcja dla osób, które chcą mieć kontrolę nad spożywanymi porcjami i preferują przygotowanie posiłków z wyprzedzeniem. Dieta pudełkowa ketogeniczna to świetny sposób na zachowanie zbilansowanego i zdrowego jadłospisu, zgodnego z zasadami diety ketogenicznej. Wybierając dietę od resftauracjapoddrzwi.pl masz pewność, że posiłki trzymają się głównych zasad diety ketogenicznej. Dieta pudełkowa może być dostosowana do indywidualnych preferencji żywieniowych i celów zdrowotnych. Ważne jest, aby wybierać zdrowe, świeże i nieprzetworzone składniki, które dostarczają wartości odżywczych, i monitorować ilość spożywanych kalorii w zależności od potrzeb. 

  Catering dieta ketogeniczna – smaczne i zbilansowane posiłki w zasięgu ręki

  Catering dieta ketogeniczna to usługa, która oferuje smaczne i zbilansowane posiłki dostosowane do zasad diety ketogenicznej. Dzięki temu posiłki są dostarczane bezpośrednio do Twojego miejsca zamieszkania lub pracy, co sprawia, że ​​są one łatwo dostępne i oszczędzają czas przygotowywania posiłków. Główne zalety cateringu dieta ketogeniczna to:

  • Zrównoważone posiłki – catering dieta ketogeniczna zapewnia zbilansowane posiłki, które uwzględniają odpowiednie proporcje tłuszczów, białek i węglowodanów, zgodnie z zasadami diety ketogenicznej. Posiłki są starannie zaplanowane, aby dostarczyć wszystkich niezbędnych składników odżywczych.
  • Wygoda i oszczędność czasu – catering pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ posiłki są dostarczane gotowe do spożycia. Nie musisz martwić się o przygotowywanie, gotowanie ani liczenie kalorii  wszystko zostanie zrobione za Ciebie.
  • Różnorodność i smak – dieta ketogeniczna oferuje różnorodne i smaczne posiłki, które są starannie przygotowywane przez specjalistów od żywienia. 
  • Indywidualne dostosowanie – catering może być dostosowany do Twoich preferencji żywieniowych i celów zdrowotnych. 

  Posiłki keto – pyszne dania zgodne z dietą ketogeniczną

  Zjawisko ketozy powoduje, że organizm przestaje pobierać energię z glukozy i węglowodanów, natomiast zaczyna ją pobierać z tłuszczu. Wprowadzenie diety ketogenicznej spowoduje znaczną redukcję tkanki tłuszczowej w krótkim czasie. Posiłki keto powinny urozmaicone i nie muszą przy tym stracić na smaku. Dieta pudełkowa ketogeniczna to świetny sposób na zachowanie zbilansowanego i zdrowego jadłospisu, zgodnego z zasadami diety ketogenicznej. Kluczowe jest monitorowanie spożycia węglowodanów i dostosowanie posiłków do swojego indywidualnego zapotrzebowania kalorycznego. Specjaliści od diet pudełkowych zadają o zdrowy i zróżnicowany posiłek dla Ciebie.

  Catering ketogeniczny – smaczne i zrównoważone posiłki na diecie keto

  Dieta keto catering to świetne rozwiązanie dla osób lubiących zróżnicowane posiłki i niemających czasu na kupowanie produktów i ich gotowanie. Eliminuje konieczność planowania, przygotowywania i gotowania posiłków samodzielnie. Posiłki są dostarczane gotowe do spożycia, co oszczędza czas i wysiłek. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję menu, a resztą zajmie się catering. Profesjonalni dietetycy ustalają codzienne posiłki nie tylko do diety ketogenicznej, ale również wielu innych. Keto dieta pudełkowa zawiera nie tylko produkty przewidziane w owej diecie, ale również pozostałe zawierające witaminy i minerały potrzebne dla organizmu. Przykładowy jadłospis zobaczysz na stronie restauracjapoddrzwi.pl. Dobry catering zapewni zbilansowane i różnorodne menu. Catering ketogeniczny może być dostosowany do indywidualnych preferencji i potrzeb żywieniowych. Można uwzględnić alergie pokarmowe, preferencje smakowe lub inne ograniczenia dietetyczne, aby zapewnić spersonalizowane posiłki.

  Dieta pudełkowa keto – zdrowe rozwiązanie dla Twojego trybu życia

  Dieta pudełkowa keto to zdrowe rozwiązanie, które może doskonale wpasować się w Twój tryb życia. Precyzyjne kontrolowanie węglowodanów i codzienne gotowanie określonych dań może być uciążliwe. Dieta pudełkowa keto zapewnia precyzyjne kontrolowanie spożycia węglowodanów. Posiłki są starannie wymierzone, aby dostarczyć odpowiednią ilość węglowodanów, aby utrzymać organizm odpowiednie stężenie ciał ketonowych potrzebnych do procesu ketozy. Posiłki w diecie pudełkowej keto są przygotowywane ze zrównoważonych i zdrowych składników. Zawierają one odpowiednie proporcje tłuszczów, białek i niskowęglowodanowych warzyw, zapewniając niezbędne składniki odżywcze. Dieta pudełkowa keto oferuje wsparcie w osiąganiu Twoich celów żywieniowych. Możesz skonsultować się ze specjalistą ds. żywienia, który pomoże Ci dostosować plan diety do Twoich potrzeb i odpowiedzieć na pytania

  arrow-up-icon
  phone-icon